CZEŚĆ!

​Z tej strony Areta. 


Przez 10 lat ‚siedziałam’ w branży modowej. Pracowałam w magazynach, stylizowałam, współtworzyłam markę Local Heroes. 


Kiedy dowiedziałam się o przerażających kosztach taniej mody, rzuciłam ten świat i zaczełam się zastanawiać co mogę zrobić żeby było lepiej.  ( polecam wszystkim dokument True Cost - zmienił moje życie ) 


Skoro przez tyle lat będąc tak blisko nie miałam pojęcia o problemach,z którymi zmaga się ta branża, wiedziałam że podstawą jest brak wiedzy. I brak poczucia sprawczości. 


Korzystając z tego co miałam pod ręką ( social media, znajomości w branży ), zaczełam dzielić się ze światem wiedzą w małych, lekkostrawnych porcjach, które nazwałam #babysteps. Tak, żeby zmiana które musi się zadziać nie była wielka i przerażająca, ale do zrobienia i wcielenia w życie od dziś. W 2018 roku razem z Noizz i Lonely Whale stworzyłam kamapanię ‚Tu pijesz bez słomki’. Dzięki wiralowemu video i prostym komunikacie, ponad 1000 miejsc w całym kraju zrezygnowało ze zbędnego jednorazowego plastiku. 


W 2019 roku wydałam książkę ‚Jak uratować świat’, która zebrała całą tą wiedzę, powiększoną o rozmowy i teksty specjalistów, aktywistów i naukowców. Trafiła nawet na listę lektur szkolnych!


Teraz czas najwyższy połączyć tą wiedzę z czymś pożytecznym. Widzę, że coraz więcej firm chce się zmienić, ale nie zawsze wie jak. Jako że byłam po obywu stronach mocy, wiem jak pomóc i spowodować by firma jednocześnie przynosiła zysk finansowy i społeczny. 

Żeby każdy wiedział, że to co robi na codzień ma znaczenie. 


Razem, możemy stworzyć Nowy Lepszy Świat. 


Gotowi na przygodę ? A.